Ljeto na brdu

Ljeto na brdu
Tišina i meditacija uz film, štivo i razgovore
Pridružite nam se u novom programu koji spaja umjetnost, kreativnost i pomnost. Provedite vikend strukturiran kroz jutarnju tišinu, meditaciju i sadržaje koje njegujemo u Chan centru – s naglaskom na interakciju, spontanost i umjetnički izraz.
Budizam progovara kroz brojne oblike, a chan ne ovisi o jednoj formi – povezan je sa životom na bezbroj načina. U umjetnosti prepoznajemo univerzalne teme: sebe, odnose i ljudske situacije o kojima budizam uči.
Izbornici programa:
Ovog vikenda izbor filma i štiva prepuštamo našim dragim članovima – književnici Ivani Bodrožić i glumcu Sretenu Mokroviću. Oni će odabrati djela, a nakon što ih zajedno pogledamo i pročitamo (tijekom subote i nedjelje), vodit će i moderirati razgovore o životnim pitanjima koja niknu iz prikazanog i čutog.
Sukreatori smo svi:
Vi ste važan dio programa. Nakon filma i teksta, svojim doprinosom sudjelujete u interakciji – jer umjetnost i razgovor živimo zajedno.
Subota
16.30 dolazak
osvježenje, smještaj
18 uvod u vikend
chan dvorana, meditacija
19 večera
20.30 predstavljanje, film razgovor, moderira Sreten Mokrović
Nedjelja
7.30 osam pokreta chana, meditacija
8.30 doručak
10 predstavljanje teksta, čita i moderira razgovor Ivana Bodrožić
meditacija
13 ručak
15 šetnja šumom, meditacija u hodu
užina
oko 18 odlazak
Preporučena donacija
- pokrovitelji 100 eur
- puni članovi 120 eur
- pridruženi članovi 130 eur
- nečlanovi 140 eur
Drugi i svaki sljedeći član istog kućanstva ima 50% popusta.
KADA
11. srpnja u 16:30 – 12. srpnja u 18:00